м.Миргород, вул. Гоголя, 112
Працюємо Цілодобово

Лікування в санаторії «Березовий Гай»

У санаторії «Березовий Гай», як і у інших відділень бальнеологічного курорту Миргород, основний профільний напрям – лікування пацієнтів із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (хронічні гастрити, коліти, холецистити).

+ В санаторії функціонують два реабілітаційні відділення:

Реабілітація пацієнтів, хворих на цукровий діабет – лікування цукрового діабету першого і другого типу, легкої та середньої тяжкості, а також тяжкого ступеня в стані компенсації або субкомпенсації, за умови відсутності проявів кетоацидозу і гіпоглікемічних станів пацієнта.
Реабілітація пацієнтів із захворюванням щитовидної залози проходить при діагнозі післяопераційного гіпотиреозу легкого та середнього ступеня тяжкості, в разі медикаментозної компенсації, також показано при субклінічному гіпотиреозі як наслідок нестачі йоду в організмі.

Санаторій «Березовий гай» – національний лідер у лікуванні цукрового діабету у дорослих і дітей, широко відомий в Україні, країнах СНД і далекого зарубіжжя. Саме тут людям допомагають системно і грамотно впливати на прояви хвороби, запобігати ускладнення, а головне – використовуючи природні лікувальні фактори курорту та найсучасніші методики, забезпечувати реальний результат, і цей результат – стійке поліпшення здоров’я, позитивне сприйняття життя, впевненість в собі. Завдяки співпраці з НДІ ендокринології та обміну речовин імені В.П.Комісаренка, а також з німецькими клініками в санаторії були кардинально змінені підходи до лікування цукрового діабету. Природа цих змін стосується не тільки методик лікування, більш ефективної роботи колективу, а й істотних змін відносини людей до діабету і його лікування.

З метою підвищення ефективності лікування в санаторії «Березовий гай» вперше в Україні в 1994 році була створена «Школа цукрового діабету», розширена і доповнена в 1998 р. за сприяння німецьких фірм. У школі цукрового діабету хворі вчаться самоконтролю, вмінню контролювати в домашніх умовах перебіг хвороби, правильно оцінювати дані, отримані при контролі і самостійно приймати рішення щодо змін в лікуванні.

Навчальний клас обладнаний на сучасному рівні. Тут і мультимедійне обладнання, і зразки цукрознижуючих препаратів для лікування цукрового діабету 1-го і 2-го типів. Представлені нові засоби для введення інсуліну – шприци і шприц-ручки різних фірм. Широко представлені також кошти для експрес-діагностики вмісту цукру в крові і сечі, глюкометри різних фірм. Демонструється багато таблиць, що відображають основи обміну речовин в організмі хворого і здорового, ускладнення діабету, таблиці з харчування з вуглеводними одиницями, посібники з лікувальної фізкультури та ін.

Головна мета школи – навчити людей, хворих на цукровий діабет, жити кращим, повноцінним життям, переконати в тому, що діабет – це не вирок, а інший стиль життя.

Поєднання власних методик і світових технологій, наукових розробок німецьких та українських фахівців, впровадження унікальної програми «Школа життя з діабетом» роблять санаторій «Березовий гай» центром національного рівня високоефективної реабілітації хворих на цукровий діабет. Тому саме тут у 2008 році створено Всеукраїнський центр реабілітації дітей і підлітків на базі відділення для дітей, хворих на цукровий діабет, в супроводі батьків. Сьогодні навіть європейські партнери визнають, що такого комплексу найсучаснішого обладнання та ефективних методик, зібраних в одному санаторії, немає навіть в кращих клініках Європи.

Показаннями для лікування в реабілітаційних відділеннях для хворих на цукровий діабет дорослих і дітей є цукровий діабет латентний, явний, легкого, середнього ступеня тяжкості і тяжкого ступеня в стадії компенсації і субкомпенсації.
У санаторії є своя лікувально-діагностична база:

3 фізіотерапевтичні кабінети;
2 зала ЛФК;
зал велотренажерів;
кабінет промивання кишківника і мікроклізм;
масажні кабінети;
кабінет лужно-масляних інгаляцій і синглетно-кисневої терапії;
кабінети психотерапії, ароматерапії.

У санаторії використовується найсучасніше обладнання. В кабінеті для забору крові на цукор працює апарат “Аналізатор глюкози Super GL”, який за 3 хвилини видає більше 30 результатів аналізів рівня цукру в крові. При необхідності рівень цукру в крові визначається цілодобово. Апарат “DСА 2000” для визначення глікозильованого гемоглобіну в капілярної крові допомагає визначити компенсацію цукрового діабету, а апарат “CGMS” дозволяє проводити постійне моніторування рівня цукру крові і за три доби проводить 865 аналізів, що дає можливість виявити приховані гіпоглікемії.

Функціонує кабінет діабетичної стопи. Тут зняття гіперкератозу і апаратний педикюр проводяться за допомогою сучасних апаратів “Сіріус NТ Мікро” і “Бреезе-класік”.