м.Миргород, вул. Гоголя, 112
Працюємо Цілодобово

Лікування в санаторії “Полтава”

У санаторії «Полтава» ефективно лікують хронічні хвороби шлунка, печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози, опорно-рухового апарату і нервової системи.
Гордістю санаторію є сучасні відділення реабілітації хворих після операцій на шлунку і видалення жовчного міхура, після інфарктів міокарда та нестабільної стенокардії, оперативних втручань, на серці та судинах, а також, що в даний момент особливо актуально – реабілітації хворих на гіпертонічну хворобу.

У санаторії велику увагу приділяють впровадженню комплексного підходу до оздоровлення в обраних напрямках реабілітації.

Тут поетапно створені два реабілітаційні відділення, які допомагають ефективно боротися з хворобами серцево-судинної системи, які стали проблемою №1 сучасності. У цих відділеннях проводиться ефективна реабілітація на всіх етапах розвитку серцево-судинної патології, починаючи з гіпертонічної хвороби, реабілітація після інфарктів міокарда та нестабільної стенокардії, а також реабілітація після оперативних втручань на серці та судинах. Про рівень реабілітації свідчить активна співпраця санаторію з Національним науковим центром «Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска Академії медичних наук України» і з «Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова АМН України». Ефективно лікують захворювання системи опори та руху, в тому числі, після травм і оперативних втручань, проводять реабілітацію учасників АТО.

При розробці програм оздоровлення застосовується індивідуальний комплексний підхід, який приносить самі високі результати.

Лікування опорно-рухового апарату включає і відновлення нормального обміну речовин, і максимальне забезпечення організму мікро- і макро-елементами (мінеральна вода, лікувальна грязь, збалансоване дієтичне харчування), і активізацію відновлення хребта і суглобів, а тут висококваліфіковані інструктори підберуть індивідуальний комплекс лікувальної гімнастики, лікарі при необхідності запропонують або пасивне витягування хребта за допомогою швейцарських поясів «Айрекс» в лікувальному басейні, або сухе активне витягування з локальним механічним впливом на відділи хребта на найсучаснішому тракціонному ліжку, відновлення функцій хребта і суглобів на апараті «Реко-Алтер», пневмопрессинг, ударно-хвильову, загальну магніто-і кріотерапію, або комплексне поєднання різних процедур і методик, необхідних в кожному конкретному випадку. А трохи пізніше буде дуже корисною і “денстерапія” в прекрасному танцхолі палацу культури курорту, яку теж включають в оздоровчий процес. І такий комплексний підхід до ефективного оздоровлення забезпечений за кожним напрямом реабілітації.

Крім того, в санаторії «Полтава» розроблена актуальна програма корекції ваги «Будьте здоровими і стрункими». Це комплексна програма, яка спрямована не тільки на корекцію ваги, але і зміна підходів до харчування і фізичних навантажень, а в результаті на загальне поліпшення здоров’я. І для цього в оздоровниці є все необхідне. А головне – в програмах реабілітації використовуються найбільш найкорисніші для організму природні лікувальні фактори, що виключають побічні шкідливі наслідки.

У лікуванні використовують

санаторний режим;
дієтичне харчування по дієтам: 1, 2, 4, 5, 5-П (за основним захворюванням);
ранкову гімнастику, групову лікувальну фізкультуру, заняття на тренажерах;
внутрішній прийом цілющою Миргородської мінеральної води за профілем основного захворювання;
пелоідотерапія: аплікації грязей або гальваногрязі;
бальнеотерапію: мінеральні, перлові, хвойні, лавандові ванни;
гідропатії: душ «Дощик», циркулярний, гідро лазерний;
апаратну фізіотерапію: СМТ і КВЧ-терапію, електрофорез лікарських засобів, МЛТ, ультразвук, змінне магнітне поле, постійне магнітне поле;
лікувальні мікроклізми і кишкове зрошення мінеральною водою;
лікувальний масаж (живота і сегментарний).

Додатково

кисневі коктейлі;
фітотерапія (шлункові і жовчогінні збори);
голкорефлексотерапія;
кріосауна;
солярій;
підводний душ-масаж;
гідромасажні ванни;
лікувальний басейн;
гідрофотомагнітних ванна «Купава»;
сауна;
пневмопрессинг;
масаж суглобів і вздовж хребта;
спелеотерапія;
гірудотерапія;
гідроколонотерапія;
ударно-хвильова терапія;
загальна магнітотерапія на апараті «Магнітотурботрон».

У трьох прекрасно обладнаних фізіотерапевтичних кабінетах санаторію щодня відпускаються сотні процедур.
Особливою популярністю користуються: лазеротерапія, магнітолазеротерапія, КВЧ – терапія, СМТ-терапія.

У санаторії розташовані прекрасно оформлені і обладнані тренажерні зали і зали лікувальної фізкультури. Інструктори ЛФК щодня проводять заняття з лікувальної гімнастики окремо для хворих з гастроентерологічною патологією, з захворюваннями органів опори і руху.
З хворими, які перебувають у реабілітаційних відділеннях, лікувальна гімнастика проводиться невеликими групами інструктором з вищою освітою в спеціально обладнаному залі.

Для проведення процедур дозованої ходьби використовується один внутрішньо-санаторний маршрут загальною протяжністю 600 м і 2 загальнокурортних маршрута протяжністю 1700 м і 4000 м. Весь процес проведення занять по різноманітних форм лікувальної фізкультури та фізкультурно-оздоровчих занять здійснюється під контролем лікаря ЛФК та ​​інструкторів ЛФК.

Відпочиваючі санаторію “Полтава”, також користуються кращими в галузі, загальнокурортними поліклінікою і бальнеогрязелікарнею, які пропонують близько трьохсот видів процедур та обстежень за найсучаснішими методиками.